PRODUKCJAMETALOWA CIĘCIE DRUTU FORMOWANIE DRUTU WYROBY Z DRUTU. PRODUKCJA WYROBÓW Z DRUTU, KOMPONENTY Z TAŚM STALOWYCH SPRĘŻYNY

GIĘCIE DRUTU I GIĘCIE BLACH ANALIZA PROCESU

CIĘCIE - ANALIZA PROCESU CIĘCIA

FORMOWANIE OCZEK I ZACZEPÓW CNC

CIĘGNA DLA TWORZYW SZTUCZNYCH

NOWE MASZYNY W NASZEJ NARZĘDZIOWNIGIĘCIE DRUTU I GIĘCIE BLACH ANALIZA PROCESU

 

 

GIĘCIE DRUTU GIĘCIE BLACH - ANALIZA PROCESU GIĘCIA

 


Gięcie jest procesem kształtowania przedmiotów z blach, prętów, kształtowników, drutów i rur polegającym na trwałym odkształceniu materiału pod wpływem momentu zginającego, ale bez naruszenia spójności materiału giętego. W procesie tym zostaje zachowana prostoliniowość tworzących, a zmiana krzywizny giętego materiału zachodzi w jego płaszczyźnie. Procesy gięcia można stosować zarówno na zimno jak i na gorąco.
Biorc pod uwagę stosowany do gięcia elementów typ maszyn wyróżniamy gięcie na prasach, gięcie za pomocą walców i gięcie za pomocą przeciągania. Najczęściej stosowaną metodą w przemyśle jest gięcie na prasach, np w fabrykach półfabrykatów samochodowych. Za pomocą przeciągania tworzy się różnego rodzaju rury, kształtowniki z taśm i pasków blachy. Gięcie za pomocą walców służy przede wszystkim do produkcji rur ze szwem, płaszczy zbiorników wytwarzanych z blach stalowych o różnej grubości i szerokim zakresie wymiarów. Odwrotnością gięcia w tej metodzie jest prostowanie blach, taśm stalowych, prętów i drutów.

GIĘCIE obejmuje operacje typu: wyginanie, zaginanie, zawijanie, zwijanie, profilowanie, skręcanie, prostowanie i wyginanie. Niektóre z nich są wykonywane na prasach. Zwijanie przeprowadza się na zwijarkach między trzema rolkami lub przez owijanie na obracającym się bębnie. Profilowanie realizowane jest metodą walcowania wzdłużnego między dwoma walcami. Przy gięciu na prasach możemy otrzymać nie tylko określone elementy, ale długie kształtowniki o złozonych przekrojach poprzecznych. Do produkcji takich elementów wykorzystywane są specjalne prasy zwane krawędziowymi, umożliwiają one gięcie kształtowników o długości dochodzącej do kilku metrów.

Polecamy zapoznać się z naszymi możliwościami GIĘCIA DRURU.